skip to Main Content
Jak se stát milionářem

Existují otázky, na které vám téměř kdokoliv odpoví kladně. Chtěli byste být milionářem? Pokud nejste miliardář, pak téměř jistě ano. Ačkoliv snadné cesty mají často malou šanci na úspěch v tomto případě to nemusí úplně platit. Milionářem se můžete stát poměrně snadno. Pokud budete dostatečně trpěliví a budete-li se držet několika jednoduchých kroků.

Během Covidu se na Googlu zvýšil počet vyhledávání fráze „Jak se stát milionářem: Jak tohoto cíle dosáhnout?“ Pandemie dala lidem mnoho důvodů přehodnotit svůj vztah k penězům. Vzhledem k výkyvům na akciovém trhu, prudkému růstu cen nemovitostí a rozkolísanému trhu práce, hledá spousta lidí způsoby, jak si zajistit finanční budoucnost, a chtějí zásadním způsobem zvýšit svůj příjem.

Podle údajů společnosti PlayUSA vzrostl počet vyhledávání na Googlu na téma „Jak se stát milionářem“ během krize koronavirové pandemie o 22 % ve srovnání s předchozími lety.

Po celém světě tohoto cíle dosahuje spousta lidí. Podle nejnovější zprávy Credit Suisse Global Wealth Report se v roce 2020 stalo novými dolarovými milionáři neuvěřitelných 4,25 milionu lidí. Na celém světě je nyní 56,1 milionu lidí s majetkem ve výši alespoň jednoho milionu dolarů. Chtěli byste se stát taky členy tohoto exklusivního klubu? Nebo byste se rádi stali alespoň korunovými milionáři? Postupujte podle následujících pravidel.

3 doporučené strategie, které vám pomohou vybudovat bohatství

Abyste se stali milionářem, potřebujete trpělivost, štěstí, znalost rozpočtu a možná i ochotu přibrat si vedlejší činnost nebo zdroj pasivního příjmu. Tady je návod, jak začít.

Přečtěte si více: Jak vydělat peníze online? 20 způsobů, jak můžete skutečně začít

1. Využijte co nejvíce daňově zvýhodněných penzijních účtů

Investujte přibližně 15 % z každé výplaty do fondů penzijního spoření, podílových fondů, burzovně obchodovatelných fondů nebo akcií. Pokud vám zaměstnavatel nabízí příspěvek na penzijní spoření, primárně přispívejte tam, a to alespoň tolik, abyste maximalizovali tento příspěvek. Jsou to doslova peníze zdarma. Co víc, pokud bude činit váš příspěvek na penzijní spoření 3 000 Kč, maximalizujete tak svou daňovou úsporu – budete si moci odečíst z daňového základu 24 000 Kč (2 000 Kč x 12 měsíců).

Pokaždé, když dostanete přidáno, je nejlepší, když začnete přispívat alespoň polovinu z tohoto navýšení (ideálně celou částku) na váš investiční účet. Tím budete snáze bojovat proti přirozené tendenci zvyšovat výdaje, když se zvýší váš příjem.

2. Nejdříve spořte, pak utrácejte

Automatizace spoření a investování vám může pomoci dosáhnout vašeho cíle, mimo jiné proto, že nejlepší způsob, jak nepostrádat peníze, je zapomenout, že vůbec na vašem účtu na začátku měsíce byly. Vždy nejprve šetřete, až poté utrácejte. Každý měsíc byste měli vědět, jakou minimální částkou budete přispívat na každý ze svých investičních či spořících účtů. Pokud se stane, že ke konci měsíce máte našetřené nějaké peníze navíc, měli byste mít představu o tom, kam bude uložena i tato částka.

3. Zaměřte se na růst svého čistého jmění a finančních aktiv

Kromě co největšího spoření se zaměřte na hromadění příjmů ze zdrojů mimo vaši mzdu. Obvykle se jedná o pasivní příjem z vlastního kapitálu – z investování do nemovitostí nebo investování na akciovém trhu. Když dosáhnete pokroku v rozšiřování svého čistého jmění, což je součet všech vašich aktiv minus celkové dluhy, podaří se vám získat jasnější celkový obraz vaší finanční situace. Bude se vám snáze pracovat na tom, abyste rychleji vydělali svůj první milion.

Podobné cesty navrhují i odborníci na peníze. Spisovatel Tom Corley ve své knize „Rich Habits Poor Habits“ zkoumal návyky 233 bohatých lidí, z nichž 177 bylo dolarovými milionáři. Polovina z nich zbohatla pomocí plánu „spořivého investora“. Co si pod tím máte představit? Zkrátka žili v rámci svých možností a investovali tolik svých příjmů, kolik bylo prakticky možné. Typický střadatel nashromáždil za 32 let v průměru 3,2 milionu dolarů.

K vybudování bohatství nedojde přes noc. Bude to chtít čas. Rozhodující je mít trpělivost a disciplínu při pravidelném investování a zvyšování příjmů.

Přečtěte si více: Investování do dividendových akcií. Jak budovat pasivní příjem prostřednictvím akciového investování?

Vytváření bohatství zabere čas

Neexistuje žádný způsob, jak vydělat milion dolarů bez námahy. Růst vašeho bohatství vyžaduje práci. Svou roli může hrát i štěstí: Můžete získat dědictví, vyhrát v loterii nebo mít prostě štěstí, že vás například nezruinují běžné výdaje, které neustále rostou.

A když už mluvíme o běžných výdajích, nezanedbávejte základní věci, jako je zdravotní péče, abyste rychleji ušetřili peníze, protože by vás to později mohlo dostat do problémů. Z takového zubního vyšetření se stává poměrně nákladná aktivita. Věnujte pozornost svým výdajům a snažte se také co nejvíce eliminovat své zbytné dluhy, jako jsou dluhy na kreditních kartách a kontokorentech a další vysoce úročené úvěry.

Nezapomeňte být trpěliví: Kariérní růst, rozvoj smysluplných vztahů a vytváření bohatství vyžadují čas.

Rate this post
Back To Top