skip to Main Content

Doporučení týkající se vydělávání na internetu začínají u hraní online pokeru, pokračují přes prodej sbírek hokejových kartiček a končí u kasinových online her. Existuje spousta populárních nápadů, které slibují rychlé zbohatnutí a vydělávání peněz téměř bez práce. Fungují tyto nápady? Povětšinou příliš ne. Lze těmito způsoby vydělat peníze? Možná. Pravděpodobně byste ale vydělali více peněz v klasickém zaměstnání s osmihodinovou pracovní dobou.

Pravdou ale také je, že existují skutečné způsoby, jak vydělávat peníze online – dělají to miliony lidí po celém světě každý den. Od digitálních nomádů, přes pracovníky na volné noze a zdatné obchodníky až po začínající podnikatele. Internet vám zpřístupňuje spoustu podnikatelských nápadů, které si můžete doma vyzkoušet s pomocí notebooku a stabilního připojení k internetu. Pojďme se tedy podívat, jak skutečně můžete vydělat peníze online.

1. Dropshipping

Podle Google Trends popularita dropshippingu rychle roste, což naznačuje, že by se mělo jednat o skvělý způsob vydělávání peněz online. Pokud nevíte, co je dropshipping, jedná se o následující činnost:

Dropshipping je obchodní model, kdy prodáváte produkt zákazníkovi, ale dodavatel produkt skladuje, balí a odesílá zákazníkům vaším jménem.

Díky řadě specializovaných stránek máte přístup k milionům produktů, které můžete přidat do svého obchodu. Obvykle máte možnost ručně vybírat obrázky produktů, upravovat popisy jednotlivých položek a dát vaší firmě osobitý styl, díky čemuž mohou lidé rádi nakupovat právě u vás.

Náš tip: Nejlepší způsob, jak vydělat peníze online dropshippingem? Většina podnikatelů se zaměřuje na několik marketingových strategií: Spouštění reklam na Facebooku, propagace produktů prostřednictvím influencerů a zasílání přímých zpráv potenciálním zákazníkům na sociálních médiích.

Hlavní výhody dropshippingu

  • Nemusíte se starat o sklad
  • Žádné investice do skladu
  • Reklamace za vás řeší dodavatel
  • Velký výběr produktů
  • Možnost získat vysoké provize z prodeje

2. Vydělávejte peníze pomocí affiliate marketingu

Affiliate marketing je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak vydělat peníze online. V průběhu let jeho popularita stoupala a klesala, ale stále se ukazuje jako stabilní způsob vydělávání peněz online.

Nejlepší na affiliate marketingu je, že můžete být partnerem téměř jakékoliv společnosti, od prodejců jídla, přes akciové brokery až po půjčkové společnosti.

Affiliate marketing vám umožňuje vydělávat si na živobytí propagací jiných značek. Pokud jste schopný obchodník, můžete získat provizi z prodeje propagací maloobchodních produktů, softwaru, aplikací nebo služeb. I když se provize může zdát malá, mějte na paměti, že můžete být „pobočkou“ několika značek a na jednom blogovém příspěvku můžete uvést několik odkazů na různé značky.

Náš tip: Pokud opravdu chcete vydělat peníze online affiliate marketingem, zaměřte se na obsahový marketing. Vytvořením blogu s několika stránkami vysoce kvalitního obsahu v podstatě vytvoříte aktivum, které může dlouhodobě generovat příjem. Pokud některý partner svůj affiliate program vypne, můžete přepnout affiliate link na konkurenta, aniž by to negativně ovlivnilo váš online příjem.

Nejpopulárnější affiliate sítě

eHUB affiliate síť

eHUB.cz

Kategorie:
Bydlení, cestování, elektro, finance, móda a krása, sport, zdraví a doplňky stravy a další…

eSpoluprace affiliate

eSpoluprace.cz

Kategorie:
Finance, energie, zdraví, e-shopy, seznamky, online hry a další…

Commission Junction affilace

CJ.com

Kategorie:
Auto-moto, cestování, bydlení, elektro, energie, filmy a knihy, finance, kosmetika a zdraví, oblečení a móda, slevové portály, zážitky a ubytování, vzdělávání, sport a další…

TOP 5 nejvyšších výdělků na provizích za únor 2021 v síti eHUB

Částka
1. 556 828,34 Kč Cashback / kupón
2. 351 750,00 Kč Agregátor / katalog
3. 308 263,14 Kč Ostatní
4. 168 220,44 Kč Agregátor / katalog
5. 112 873,09 Kč Agregátor / katalog

zdroj: ehub.cz

3. Spusťte YouTube kanál

Pokud ostatní lidé mohou vydělávat peníze z YouTube, můžete i vy. Nejlépe placení YouTubeři vydělávají prostřednictvím této platformy miliony korun měsíčně.

Váš YouTube kanál by se měl soustředit na jednu mezeru na trhu, abyste si mohli vybudovat silné a věrné publikum.

Můžete například vytvářet návody na líčení, streamovat videohry, recenzovat produkty, učit dovednosti, vytvářet vtipná videa nebo cokoli jiného, ​​o čem si myslíte, že pro to bude publikum.

Náš tip: Tajemství vydělávání peněz na YouTube je vytváření obsahu, který lidé chtějí vidět. Měl by buď vzdělávat, nebo bavit. Můžete používat vtipné nadpisy, které přilákají lidi ke sledování, nebo používat klíčová slova optimalizovaná pro vyhledávání na YouTube. Jakmile dosáhnete milníku 1 000 odběratelů, můžete svůj kanál oficiálně zpeněžit pomocí reklam.

4. Staňte se Influencerem

Budování osobní značky vám také může pomoci vydělat peníze online. Věděli jste, že Cristiano Ronaldo za každý sponzorovaný příspěvek na Instagramu vydělává přes milion dolarů? Není pravdou, že mohou být influencery pouze hvězdy reality show, zpěváci a sportovci.

Mějte na paměti, že i menší influenceři dnes mohou vydělat více peněz, než by se mohlo zdát.

Chcete-li vydělat peníze jako influencer, můžete si účtovat peníze za sponzorované příspěvky, vytvořit vlastní online obchod a prodávat produkty, přidávat affiliate odkazy do svého popisku profilu, prodávat své fotografie, prodávat reklamy na svém vlastním podcastu, dostávat výplatu jako ambasador značky nebo dostávat zaplaceno za účast na akcích.

Náš tip: Chcete-li se stát influencerem, musíte si vybudovat věrné publikum. Nejjednodušší platformy, kde začít? YouTube, Instagram a Tik Tok. Většina z dnešních influencerů začínala právě na těchto platformách.

5. Vytvořte online kurz

Sdílení znalostí je jedním z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze online. Pokud jste odborníkem na určité téma, můžete své znalosti zpeněžit vytvořením online kurzů.

Svůj kurz můžete prodat na platformě Udemy nebo, pokud již máte vlastní publikum, na svém vlastním webu.

Někteří podnikatelé vydělávají na online kurzech desetitisíce korun měsíčně. Platforma, na které svůj kurz prodáváte, určí sama, jak nejlépe vydělat peníze. Pokud svůj kurz prodáte na Udemy, nemusíte dělat nic moc dalšího pro jeho propagaci. Chcete-li však vydělávat zajímavější peníze, možná pro své kurzy vytvořte speciální blog nebo vlastní webové stránky.

Náš tip: Chcete-li vytvořit oblíbený a úspěšný kurz, nejlépe se podívejte na další kurzy týkající se vašeho tématu. Poté se podívejte na jejich recenze. Jaké jsou aspekty, které lidé chválí, a jaké věci lidé nenávidí? Jak můžete vytvořit něco lepšího než to, co již bylo vytvořeno? Zaměřte se na vytváření obsahu, který bere v úvahu největší stížnosti, a zároveň napodobuje pozitivní aspekty, po kterých lidé touží.

6. Publikujte elektronickou knihu

Na Amazonu je možné vydat i českou knihu a nikdy to nebylo jednodušší. Vše, co musíte udělat, je napsat e-knihu, naformátovat ji, vytvořit obal e-knihy, publikovat a propagovat ji.

Nejlepší na publikaci elektronické knihy je, že stačí pouze nápad. Všechno ostatní za vás mohou vypracovat najatí profesionálové.

Můžete si vybrat, zda si do e-knihy najmete spisovatele, grafického designéra, který vám obal navrhne, nebo freelancera, který vám e-knihu naformátuje, aby vám pomohl minimalizovat práci, kterou do ní musíte vložit. Možností je však mnohem více.

Náš tip: Chcete-li vydělat peníze prodejem elektronických knih, můžete je prodávat mnoha způsoby. Můžete svou e-knihu několik dní rozdávat zdarma na svém webu. To vám po určitou dobu pomůže umístit se vysoko ve výsledcích vyhledávání a posléze ji začít prodávat na vlastní pěst. Prodávat ji můžete i velmi snadno prostřednictvím sociálních sítí a následně si vybudovat velmi zajímavý online příjem.

7. Založte blog

Blogování je jednou z nejstarších metod vydělávání peněz online. Lidé, kteří mají rádi psaní, mají tendenci zakládat blogy se specializovaným zaměřením. Například blog o zdravém životním stylu, autech, investování, hračkách atd.

Pokud jste dostatečně úzce zaměření, můžete si vybudovat věrnou čtenářskou základnu a následně vydělávat peníze na inzerovaných reklamách.

Můžete si založit blog na různých platformách, od Shopify až po WordPress. Při založení blogu se zaměřte na velmi specifická klíčová slova s ​​úzkým zaměřením a pokračujte v expanzi do dalších, ale relevantních kategorií. To vám umožní v průběhu času vytvořit rozsáhlý blog.

Náš tip: Existuje několik způsobů, jak vydělat peníze blogováním. Do svých příspěvků můžete přidat affiliate odkazy. Můžete zpeněžit blog pomocí AdSense a strategickým umístěním reklam na svůj web. PR články vám mohou pomoci vydělat peníze od konkrétních značek. Bloggeři mohou také prodávat digitální nebo fyzické produkty na svých webových stránkách.

Oblíbené platformy na blogování

8. Zvažte Freelancing

Nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze online, je převzetí své současné specializace ze zaměstnání a začít ji provozovat online. Marketingový pracovník, administrativní asistent, grafický designér, učitel, vývojář, všechny tyto profese mohou své dovednosti uplatnit na trhu a najít online klienty, kteří budou ochotní platit za práci na volné noze.

K dispozici je také nekonečný seznam webů sdružujících pracovníky na volné noze, kde mohou hledat poptávky po jejich specializaci.

Náš tip: Chcete-li vydělat peníze online jako nezávislý pracovník, musíte začít budováním silného portfolia klientů. To může znamenat ze začátku práci za velmi nízkou odměnu pro drobné klienty. Jakmile získáte silné portfolio, můžete začít oslovovat potenciálně velké klienty a vydělat více peněz online.

9. Vytvořte aplikaci

Pokud nejste vývojář, pravděpodobně se díváte na tento nápad vydělávání peněz online se skepsí. Naštěstí existuje způsob, jak si nechat vytvořit aplikaci, která nezahrnuje žádné programátorské dovednosti.

V dnešní době už je možné, aby si kdokoliv našel na platformách pro práci na volné noze cenově dostupné vývojáře, kteří pro vás aplikaci vytvoří.

Náš tip: Pokud chcete maximalizovat online výdělek, nejlepším řešením je přidání aplikace do Google Play a App Store. I když se může zdát, že bezplatná aplikace vám nevydělá peníze, mohou do ní být přidány reklamy nebo prémiové funkce, které vám pomohou peníze vydělat. Bezplatná aplikace přiláká větší počet lidí, a tak pro vás bude snazší dosáhnout zajímavého příjmu.

10. Staňte se copywriterem

S rostoucím zájmem o obsahový marketing hledají další značky skvělé autory pro vytváření obsahu. Tajemstvím úspěchu copywritera je být odborníkem na určitou oblast. Mnoho autorů se snaží být univerzalisty, kteří píšou články v široké škále oblastí, od potravin až po technologie.

Pokud se však jako copywriter zaměříte na jedinou oblast, budete schopní časem vytvářet mnohem kvalitnější texty.

Získáte-li hlubokou odbornost, můžete do části obsahu přidat jinou perspektivu. To znamená, že váš text nebude říkat jen to samé, co každý jiný článek online. A to je to, za co značky opravdu chtějí platit – za vaše myšlenky, zkušenosti a odborné informace v jejich oblasti.

Náš tip: Pokud někdo požádá o ukázku marketingového textu, pošlete mu ukázku marketingového textu. Neposílejte mu článek o financích nebo fitness. Zadavatel práce těžko pozná, jak dobře rozumíte oboru, pokud nevidí relevantní ukázku vaší práce.

Jak a kde začít

Začít můžete i bez živnostenského listu na platformě Copywriting.cz. Výše výdělku záleží pouze na vašem času a na šikovnosti.

Ukázka výdělků za březen 2021

Jméno Výdělek za březen
Adriana K. 19 000 Kč
David C. 17 850 Kč
Marie F. 17 280 Kč
Simona P. 16 930 Kč
Adam K. 15 100 Kč

Více informací o Copywriting.cz najdete zde.

11. Staňte se překladatelem

Pokud potřebujete vydělat peníze hned teď, je překladatelská práce poměrně vhodnou volbou. Potřebujete však perfektně ovládat alespoň jeden cizí jazyk. Pokud tomu tak je, může být překladatelství skvělým prostředkem, jak si vydělat peníze online.

Pravděpodobně budete muset prokázat svou znalost cizího jazyka složením zkoušky.

Náš tip: Nemáte-li složenou zkoušku ověřující úroveň vašich znalostí, připravte si na ukázku alespoň vaše portfolio dosud přeložených textů.

12. Staňte se online lektorem

Můžete vydělat spoustu peněz online a volit si vlastní pracovní dobu díky tomu, že budete online lektorem. Velmi vysoká (a nenasycená) poptávka je po doučování matematiky a dalších přírodních vědách. Lektor angličtiny si své publikum také určitě najde.

Pokud jste odborníkem na určité téma, může být doučování tou pravou cestou pro rychlé vydělávání peněz.

Náš tip: Mít titul nebo zkušenosti v daném oboru je pro tento typ práce zásadní, měli byste dokázat, že jste způsobilí doučovat dané téma. Pokud máte učitelský titul, můžete se stát lektorem velmi snadno. Zaměřte se především na doučování ve svém oboru.

13. Staňte se virtuálním asistentem

S velkým množstvím podnikatelů, kteří budují společnosti, poptávka po virtuálních asistentech roste téměř neustále. Jako virtuální asistent nebo asistentka budete dělat různé úkoly.

Psaní, zpracování objednávek, vedení účetnictví, správa sociálních sítí a podpora zákazníků jsou jen některé z úkolů, které byste jako virtuální asistent mohli dělat.

Můžete vydělávat peníze online na webech, jako jsou Virtual Assistant Jobs, Indeed, Upwork nebo český Webtrh. Díky využití kombinace aplikací pro zadávání pracovních míst a kontaktů, s větší pravděpodobností rychle vyděláte peníze online.

Náš tip: Buďte také aktivní na sociálních sítích jako Twitter a LinkedIn. Zde můžete najít a oslovit své potenciální „zaměstnavatele“.

14. Investujte do akcií

Můžete také rychle vydělat peníze online investováním do akcií. Pokud nejste odborníkem na výběr akcií, můžete tento nápad na vydělávání peněz přeskočit. Je to však zcela reálná cesta, jak si zařídit výdělek online. Je tak možné získat jednu z nejvyšších odměn za své online snažení.

Samozřejmě však také může vaše počínání vést ke ztrátě peněz, pokud nemáte zkušenosti.

Investičních strategií je celá řada – dlouhodobé investování, střednědobé obchodování nebo krátkodobé spekulace. Investovat přitom můžete do celé řady aktiv – akcie, dluhopisy, komodity, forex, kryptoměny. Výběr záleží zcela na vás a vaší odbornosti.

Náš tip: Předtím než se pustíte do investování, věnujte se studiu. Nenechte se napálit příliš dobře znějícími návody na rychlé zbohatnutí.

15. Prodejte své fotografie

Ať už jste profesionální fotograf nebo jen rádi pořizujete skvělé snímky, můžete své fotografie zpeněžit několika způsoby.

Rychle lze vydělat peníze zveřejněním svých fotografických služeb v místních skupinách na Facebooku.

Podobně však můžete prodávat své fotografie prostřednictvím fotobank či specializovaných tržišť.

Náš tip: Pokud chcete rychle zpeněžit pořízené fotografie ve vašem telefonu, můžete vyzkoušet zahraniční tržiště jako jsou Burst nebo Foap.

16. Prodej domén

Pokud pravidelně kupujete doménová jména, ale nepoužíváte je, můžete se je pokusit prodat se ziskem. Prodej domén je však velmi konkurenční. Vlastníte-li ale jednoslovnou doménu s .com nebo .cz na konci, budete mít větší šanci na prodej. Slova s ​​velkými počty vyhledávání se také dobře prodávají.

Domény, které jsou v daném okamžiku trendové, mají větší šanci na prodej. Nyní je například velmi snadné prodávat domény, které jsou spojené s kryptoměnami.

Dostupné názvy domén můžete vyhledat a koupit prostřednictvím internetu velmi snadno a posléze se je pokusit prodat se ziskem. Zahraniční domény můžete prodávat v aukci domén GoDaddy. České například prostřednictvím WebTrhu.

Náš tip: Podívejte se na domény, které se prodávají za nejvíce peněz, zjistíte tak, jaké typy domén se vyplatí kupovat.

17. Prodávejte své grafické návrhy online

Grafický design je úžasná dovednost, kterou můžete zpeněžit několika způsoby. Můžete jít cestou tisku na vyžádání a prodávat své návrhy na svých vlastních produktech – obalech, oblečení, etiketách apod.

Své grafické návrhy můžete také zveřejňovat na zahraničních platformách jako je 99 Designs, GraphicRiver nebo Creative Market.

Náš tip: Jako grafik můžete pracovat i na volné noze a kupu poptávek po grafických službách naleznete na platformách sdružujících nabídky drobných pracovních úkolů jako je Fiverr nebo Upwork.

18. Staňte se recenzentem webových stránek, aplikací a softwarů

Pokud máte rádi uživatelské testování a vládnete alespoň částečně angličtinou, můžete zkusit recenze. Při testování se uživatelům platí za recenze i 10 dolarů za to, aby poskytli dalším podnikatelům zpětnou vazbu na jejich weby a aplikace. To je další rychlý způsob, jak vydělat peníze online.

Při procházení webem vám bude položen soubor otázek, na které musíte odpovědět. Prostřednictvím videa sdělíte své nápady a zpětnou vazbu podnikateli, které vás při procházení jeho webu nebo aplikace napadly.

Délka videa je přitom obvykle 20 minut, takže pokud budete dělat tři videa za hodinu, vyděláte 30 dolarů za hodinu. Recenzovat webové stránky můžete například prostřednictvím platformy UserTesting.

Náš tip: Prostředí recenzentů je poměrně konkurenční a pokud se objeví nová poptávka na kontrolu aplikace nebo webové stránky, je třeba jednat rychle.

19. Prodávejte své oblečení online

Pravděpodobně máte oblečení, které jste v minulém roce nenosili. A nemáte v úmyslu je znovu nosit. Místo toho, abyste ho nechali zabírat prostor ve vašem šatníku, proč díky němu nevydělat nějaké peníze navíc online?

Ať už prodáváte své oblečení, kabelky nebo boty, existuje spousta webových stránek, které vám umožňují prodávat použité módní předměty.

Náš tip: Můžete vydělat peníze online prodejem na několika různých platformách. Pokud chcete prodávat zboží osobně, můžete použít Facebook.

20. Staňte se Twitch Streamerem

Streamování na platformě Twitch je stále populárnější. I když to začalo pouze jako herní platforma, rychle se vyvíjí a nyní je možné streamovat i další typy obsahu. Abyste na Twitchi rychle vydělali peníze, budete si muset rozšířit sledovanost. Budete-li však pravidelně zveřejňovat videa, streamování na Twitchi vám pomůže rychle si vybudovat početné publikum a následně vydělávat peníze online.

Budete muset pouze najít populární hru, která není příliš konkurenční, aby lidé mohli snadno najít váš obsah.

Chcete-li vydělávat peníze online streamováním, musíte si také nastavit konzistentní styl videí: budete točit zábavné, poučné nebo instruktážní videa?

Náš tip: Existuje pět způsobů, jak zpeněžit svůj kanál na platformě Twitch: Prodej produktů, sponzorování značkou, dary fanoušků, předplatné a Twitch reklamy. Jako Twitch streamer byste se měli zaměřit na využití všech pěti metod zpeněžení vašeho kanálu, abyste si zajistili nejvyšší finanční zisky. Na Twitchi byste teoreticky mohli vydělat více než na YouTube, což z něj dělá jeden z nejlepších nápadů na vydělávání peněz pro tvůrce videa.

Slovo závěrem

Vydělávání peněz online vám může pomoci vydělat nějaké peníze navíc. Postupem času však díky tomu můžete i opustit své klasické osmihodinové zaměstnání a stát se podnikatelem na plný úvazek.

Vyděláním více peněz získáte větší finanční svobodu, zlepšíte své finanční zabezpečení a přiblížíte se životu podle svých představ. Opravdu je možné si vydělávat na živobytí online, pokud tvrdě pracujete a jste dostatečně vytrvalí. Jaký způsob vydělávání online si zvolíte vy?

Hodnocení:
5/5 - (8 hlasů)

Nejnovější příspěvky z rubriky Peníze

Práce z domova na PC

Práce z domova: Průvodce tipy a příležitostmi

Chcete pracovat z domova, ale vydělávat peníze jako v kanceláři? I to jsou výhody, které vám může práce na dálku přinést. Najděte ten správný poměr mezi svobodou práce z domova a finančními výhodami. Podle studie Booth School of Business Chicagské…

Back To Top