skip to Main Content
Proč srovnávat nabídky pojištění

Každý rok byste si měli udělat čas na získání nových nabídek pojištění domácnosti a pojištění auta. Projít tímto procesem vám zabere jen asi 30 až 45 minut. Za námahu vynaložený čas stojí. Pár minut vám může pomoci udržet vaše finance pod kontrolou.

Zde jsou čtyři hlavní důvody, proč se čas a úsilí, které věnujete každoročně porovnání nabídek pojištění vyplatí.

1. Stávající pojišťovna vám může účtovat více než konkurenční pojišťovny

Pojišťovny se zabývají optimalizací svých cen pojistného. Ve skutečnosti řada z nich používá algoritmy, jejichž cílem je určit, který stávající klient si bude pravděpodobně porovnávat nabídky pojištění konkurenčních pojišťoven. Už vám někdy pojišťovna nabídla slevu na pojistném? To je přesně popisovaná situace. Na základě sběru velkých objemu dat dospěla k závěru, že byste se mohli porozhlížet u konkurence.

Na druhé straně pojistníkům, o kterých se pojišťovna domnívá, že pravděpodobně nepřejdou k jiné společnosti na základě nižší ceny, nakonec v mnoha situacích účtuje za pojistné více.

Určitě nechcete být penalizovaní za nečinnost. Proto se porozhlížejte a zkoumejte, zda vám pojišťovna neúčtuje za pojištění, které máte, více, než by měla.

2. Možná se objevily nové možnosti pojistného krytí

Pojistný trh nestagnuje. Naopak se neustále vyvíjí dopředu. Na trh přicházejí nové společnosti nebo stávající mění svou nabídku. Instituce, která byla kdysi nejlevnější pojišťovnou, již časem nemusí poskytovat nejlepší cenu.

Různé pojišťovny také mohou nabízet nové a odlišné druhy pojistné ochrany, které byste rádi využili – to však zjistíte pouze tehdy, pokud se každoročně porozhlédnete a prozkoumáte, co nového je na trhu k dispozici.

Každoročně se však vyplatí porovnávat nejenom pojistné produkty, stejně byste měli postupovat, pokud využíváte nějaké spoření, investujete, nebo teprve uvažujete o bydlení, které budete financovat hypotékou.

3. Ujistíte se, že platíte za vaše pojištění skutečně nejnižší dostupnou cenu

Je pro vás důležité mít komplexní pojistnou ochranu, abyste ochránili svůj majetek – nemovitost a automobil jsou obvykle ty největší investice, které ve svém životě realizujete. V důsledku toho si však můžete sjednat dražší pojištění, než je nutné. Každoročně tak utratíte za pojistné hodně peněz.

Nechcete ale utrácet víc, než je nutné, abyste získali potřebnou pojistnou ochranu. Proto si každý rok zjišťujte konkurenční nabídky pojištění, protože jen tak se ujistíte, že za své pojistky platíte co nejpříznivější cenu – aniž byste slevili z kvality.

Toho dosáhnete pouze tak, že budete pravidelně porovnávat ceny a zjišťovat, kolik vám různé pojišťovny účtují za krytí, které potřebujete. Mějte také na paměti, že změny ve vaší životní situaci – například stárnutí – mohou mít vliv na cenu pojistného. To platí zejména pro pojištění automobilu (povinné ručení a havarijní pojištění).

Různé pojišťovny zkrátka mohou účtovat na pojistném více, nebo méně lidem v různých demografických skupinách.

4. Budete mít příležitost přehodnotit své potřeby v oblasti pojištění

Při porovnávání nabídek pojištění musíte přesně specifikovat výši pojistného krytí, které chcete, a také druhy připojištění, které máte zájem si zřídit.

To vás přinutí přehodnotit své pojistné potřeby a ujistit se, že nemáte příliš velkou nebo příliš malou pojistnou ochranu. Můžete také přemýšlet o tom, jakou chcete mít stanovenou spoluúčast u havarijního pojištění, a to na základě výše vaší finanční rezervy a také rizika, že se v nadcházejícím roce něco pokazí.

Ujistěte se, že vybíráte správné pojištění vozidla a nemovitosti

Pojištění auta (zejména povinné ručení) a pojištění nemovitosti je něco, o čem většina lidí nepřemýšlí příliš často – pojistné za tyto druhy neživotního pojištění se většinou nešplhají do horentních částek.

Existuje několik faktorů, které vedou lidi k tomu, aby uvažovali o změně pojišťovny pro neživotní pojištění. Je však důležité se vzdělávat, abyste se ujistili, že jste si vybrali to správné pojistné krytí. Správné krytí znamená neplatit za ochranu, kterou nepotřebujete. Zároveň es nevzdávat krytí, které by mělo smysl pro vaši osobní situaci. I když je cena hlavním faktorem, při výběru nejlepších poskytovatelů pojištění byste měli brát v úvahu i další faktory, jako je zákaznický servis a proces vyřizování pojistných událostí.

Sečteno a podtrženo, každoroční porovnávání nabídek pojištění auta a domácnosti vám pomůže se ujistit, že nepřeplácíte za pojištění, nemáte příliš velkou nebo příliš malou pojistnou ochranu a spolupracujete s pojišťovnou, která si zaslouží vaši přízeň.

Musíte to udělat jen jednou za 12 měsíců a díky ušetřeným penězům a klidu, který vám tento proces přinese, to stojí za vynaložené úsilí.

5/5 - (1 hlas)
Back To Top